O nás

 

Dnes už nikdo neví, jak to tenkrát vlastně začalo. Těžko se píše, protože každý ví, že nejde jen tak se sejít, domluvit se a koupit mašiny. Prostě se to nějak stalo. Potkala se parta kluků pro kterou ježdění a motorkaření něco znamenalo. Ostatně prověřil nás i čas. Spolu jezdíme už osm sezon.

     Seznamovali jsme se různě. Někdo se znal už od dětství, jiní se potkali na srazech a další si třeba od někoho z nás koupili mašinu. A jezdilo se. Na srazíky ( když to ještě nebyly komerční megaakce), na open air koncerty, nebo třeba jen tak k vodě. V partě se to přeci táhne líp.

      Začali jsme se scházet i mimo sezonu. Jenže vysedávat po hospodách nás moc nebavilo a na koncertu si moc nepokecáte. Někde v koutě našich myslí se rodila myšlenka na vlastní klubovnu.

     Tenkrát Láďa dostal od rodičů chalupu s hospodářským stavením – stodolou a chlívem. A ten chlív byl naším osudem. Láďa nám ho ve své velkodušnosti nabídl. Ani jsme nad tím moc neuvažovali. Mělo to být přece naše a tak jsme se dali do práce. Byla to šichta, ale ta makačka na společné klubovně naší partu jen stmelila. Tak vznikl Chlíf bar.

     Klubovna byla hotová a my měli kde dělat vlastní akce. Podotýkám, že to byly zpočátku akce spontánní. Slavily se narozeniny a svátky členů party i našich kamarádů, scházeli jsme se na vánoce atd. Hlavně jsme si mohli v klidu posedět a pokecat o ježdění a třeba naplánovat dovolenou.

     Dovolené – to je zřejmě další milník v historii party. Už jen to, že se musí domluvit 10 – 15 típků kam se pojede, kde se přespí, kde zakalí. A samozřejmě jestli spolu vůbec těch deset dní vydržíme. První vlaštovkou byl výlet do Polska a na Slovensko. Soptík, Lůďa, Ondra a Strejda se domluvili na srazu na Rožkoši a vzali to domů přes Náchod, jezera v Polsku, Jeseník, Ostravu a Slovensko. Dobrej začátek na otrkání. Příští rok se už jelo Slovensko celé a potom Rumunsko a pak Chorvatsko, Slovinsko, Itálie a nakonec jsme si troufli i na Ukrajinu. Takže společné dovolené jsou další kapitolou našeho ježdění a o podrobnostech si přečtete jinde.

     Ony již zmíněné dovolené byly jistě důležitým faktorem, ale my nejezdili pouze na ně. Seznámili jsme se s několika dalšími partami nezávislých bikerů. Navštěvovali jsme je, a navštěvujeme několikrát do roka Tankery z Příbrami, Žižka Jugen z Tábora, partičku vokurčáků ze Znojma, Rock club Garage – kteří stáli u našeho seznámení a byli prvotním vzorem, i naše nejbližší sousedy Klondaik klub….